• Khazar 4 free (from April till October)

  General news   10-03-2010 07:00 by atko  Khazar 4 Free од април 2010 до октомври 2010

  Ќе вртам techno без паричен надомест во период од 01.04.2010 до 31.10.2010

  Хонорарите на многу артисти континуирано се зголемуваa во последниве години. Тој факт е оправдан поради зголемениот процент на слава, успех кој што е покажан според зголемениот број на посетители на забави каде што истите тие артисти свират.

  За артисти коишто не заработуваат за живот од нивното хоби и имаат приходи од други извори (на пр. константна работа во некоја фирма), забавата е во центарот на нивното внимание.
  Поради тоа, јас лично одлучив да се откажам од мојот хонорар во период од 01.04.2010 до 31.10.2010, со исклучок на патните трошоци како и сместувањето (доколку е потребно).
  Организаторот може да понуди одреден процент од остварениот профит, меѓутоа не е обврзан да го направи тоа.
  Оваа понуда е фиксна и нема да биде продолжена.

  Заинтересираните организатори коишто планираат забава или фестивал во периодот помеѓу април 2010 и октомври 2010 можат да исконтактираат со мене на: mail или да ми пратат приватна порака овде или преку http://myspace.com/dj_khazar или http://www.facebook.com/zharko.atkovski

  Comments : (6)

Expand / View headlines   Older News

Clubbersguide eventsClubbersguide forums
Clubbersguide
Clubbersguide Video

Recent comments

Event #2454 (frosi, 01-11)
Event #2451 (viclubber, 17-10)
Event #2450 (frosi, 16-10)
Event #2409 (frosi, 14-07)
Event #2409 (viclubber, 14-07)
Event #2409 (viclubber, 07-07)
Event #2409 (frosi, 05-07)
Event #2418 (viclubber, 05-07)
Event #2418 (viclubber, 29-06)
Event #2409 (viclubber, 29-06)
Event #2409 (frosi, 27-06)
Event #2409 (viclubber, 26-06)
Event #2409 (frosi, 26-06)
Event #2409 (viclubber, 26-06)
Event #2409 (frosi, 19-06)


 
[21-12 17:26] <bad_ass>: што бидна со Фанкермен
[21-12 18:07] <Liglalala>: prezakazan za 2013ta bez definitivna data
[22-12 00:54] <viclubber>: место него, дечките што одамна не настапувале во скопје ... нокаут! хахаха
[22-12 16:17] <Liglalala>: exactly :>
[02-01 03:01] <viclubber>: епа ај среќна нова, да сме живи и здрава и листата со евенти да не изгледа ко шо е сега, него да е попуна
[05-01 20:23] <viclubber>: https://www.facebook.com/questions/521777194519990/ - glasajte za MACEDONIA!
[09-01 19:20] <Iv@n>: е ајде само што ги боли кур промотерскиве куќи и клубови кај нас ние што сакаме, барем ќе знае Јорн каде има фанови
[10-01 08:14] <viclubber>: па на некого му е поинтересно да носи ТЕХНО-ФОЛК певаљки и да праи кино/јутјуб „забави“ од колку да праи вистински журки
[19-01 19:37] <viclubber>: апкаминг ивентс 4/4 психоделии
[10-03 21:32] <malibudenis>:

digitaldance.com.mkurbandance.com.mkkorzo.mkClubevents

-->
ClubbersguideClubbersguide Macedonia
clubbersguide stats